пасічники
Робота на пасіці рідко коли привертає увагу широкої публіки. Власне, багато пасічників вибирають собі таке заняття, не в останню чергу, задля того, щоб мати можливість більше часу проводити наодинці з собою. Крім того, бджоли залишають пасічнику досить мало сил та вільного часу на іншу діяльність, яка потенційно могла б принести славу.

Однак, далеко не всі пасічники залишаються невідомими. Ось п'ятірка всесвітньо відомих осіб, про яких ви ймовірно теж чули, але напевно не підозрювали, що вони теж є (чи були) пасічниками.

1. Сер Едмунд Хілларі

Едмунд Хілларі відомий тим, що він першим, ще в далекому 1953 році, підкорив Еверест, найвищу вершину світу.

Він народився в 1919 році в Новій Зеландії. Його батько, як ветеран Першої Світової війни, отримав земельний наділ, де й заснував сімейну пасіку. В час найбільшого розквіту їхня пасіка налічувала 1600 вуликів. 

Скелелазінням Едмунд захопився під час шкільної мандрівки, коли йому було 16 років. Влітку він разом з батьком і братом працював на пасіці, а взимку покращував свої навички зі скелелазіння в горах Нової Зеландії. Це зрештою, призвело до того, що в 1953 році його запросили до участі в британській експедиції до підкорення Евересту.  Більше про цю експедицію та про те, чому це таке велике досягнення, можна прочитати тут.

Едмунд Хілларі на пасіці. Орієнтовно в 1952 році. Нова Зеландія. Джерело: https://www.mutualart.com/Artwork/The-Beekeeper---Edmund-Hillary/F7D735AAE8FB940D


Цікаво, що після успішного сходження на Еверест, Едмунд повернувся у Нову Зеландію і ще декілька років займався бджільництвом, аж доки його цілком не поглинула громадська діяльність.

2. Девід Бекхем

Попри те, що Девід закінчив професійну футбольну кар'єру ще у 2013 році, любителям футболу це ім'я дуже добре відоме. Навіть, якщо в час найбільшого розквіту кар'єри Бекхема вони були ще замалі, щоб дивитись футбол. 

Двадцять років тому Ви могли бачити гру Девіда за збірну Англії, Манчестер Юнайтед або Реал Мадрид. Спортсмен року у 2001 (за версією BBC), кращий футболіст 1999 року за версією УЕФА, фотомодель та успішний підприємець. І це ще далеко не повний список досягнень Бекхема. 

"Нема зле, щоб на добре не вийшло!" - напевно саме так подумав Девід, коли в Англії запровадили карантин, і вирішив заснувати пасіку і власну торгову марку органічного меду.


Девід Бекхем збиває рамки
 
Невідомо чи Девід сам буде качати та розливати мед в банки, чи це більше маркетинговий хід для привернення уваги до своєї нової торгової марки, але джерела у жовтій пресі передають, що наразі робота на пасіці йому дуже подобається і допомагає зняти стрес. 

3. Морган Фрімен

Найбільш відомий завдяки своїй головній ролі у, без сумніву, культовому фільмі "Втеча з Шоушенка" (якщо ви ще не бачили цей фільм, то дуже рекомендую подивитись, перше місце у рейтингу IMDB 250, це таки неабищо).

Морган Фрімен досить пізно почав займатися бджолами. Свої перші 26 вуликів він купив коли йому вже виповнилось 81 рік. Основною причиною для такого досить нестандартного кроку в такому пізньому віці було усвідомлення того, наскільки людство залежить від бджіл, адже близько 80% всіх квітучих рослин не будуть мати плодів без запилення, яке переважно залежить від бджіл. Більше цікавих фактів про бджіл є тут.

Кадр з фільму "Втеча з Шоушенку"


Пан Фрімен каже, що сам доглядає за бджолами. Але навіть якщо це тільки частково правда (що зовсім не було б дивиною зважаючи на його поважний вік), ми все одно з радістю зарахуємо його до нашого кола. 

4. Флі

Флі - басист гурту Red Hot Chili Peppers. Визнаний кращим бас-гітаристом 2010 року за версією BBC та одним з кращих бас-гітаристів всіх часів за версією журналу Rolling Stone. 

Коли у 2015 році Флі купив перші вулики, музичні видання зарясніли заголовками, про те, що в "Блохи" завелись бджоли. Блоха - саме так по-українськи перекладається прізвисько музиканта (Флі).

Флі на сцені, і на пасіці

Навряд чи хтось з шанувальників "Блохи" міг передбачити, що їх кумир стане пасічником. Ні музика, ні поведінка музиканта на сцені ніяк не віщували такої разючої трансформації. Все ж, хоч в це може бути й важко повірити, на фото нижче - одна й та сама людина.

5. Шерлок Холмс

Містер Холмс хоч і вигаданий персонаж, але напевно найбільш відомий серед усієї п'ятірки. Мало того, що після виходу на пенсію Шерлок Холмс переїхав з Лондона в село на півдні Англії й став пасічником, так він ще й написав книжку під назвою "Практичний посібник з розведення бджіл, з деякими спостереженнями щодо відокремлення матки". Принаймні так твердить Артур Конан Дойль, "літературний батько" Шерлока Холмса.

holmes_pasichnyk.jpg 41.1 KB

Якщо ви колись зачитувались оповіданнями про Шерлока Холмса, вам може сподобатись фільм "Містер Холмс". Цей фільм, який вийшов у 2015 році, показує в деталях життя Холмса після виходу на пенсію. 

А ви знаєте ще якихось пасічників, які здобули славу в музиці, спорті чи літературі?