як вибрати мед
Вибір якісного меду досить складна справа. І хоч ніколи не можна на 100% бути впевненим, що мед якісний, є декілька простих способів значно зменшити ймовірність купівлі неякісного продукту.

Отже, як вибрати мед, так щоб не помилитись? Найпростіший спосіб — це поставити кілька простих запитань продавцю меду. Нижче питання і відповіді, які варто очікувати від продавця.

1. На чиїй пасіці зібраний мед?

Ідеальна відповідь: “На моїй”.

Купуючи мед напряму, у пасічників, без посередників, ви мінімізуєте можливість купівлі підробленого меду і контрабандного меду завезеного з Китаю.

2. Де розташована пасіка?

Ідеальна відповідь: “Назва місцевості”

Якщо продавець не впевнений чи не може назвати місце розташування пасіки, краще одразу відмовитись від купівлі.

Якщо продавець назвав розташування пасіки, зверніть увагу на те чи в радіусі 3 кілометрів довкола немає шкідливих виробництв, завантажених доріг, чи інших забруднювачів середовища.

3. Коли Ви востаннє обробляли бджіл від вароатозу?

Ідеальна відповідь: “Минулої осені, після останнього відкачування меду”.

Вароатоз є напевно найбільш небезпечним захворюванням бджолиних сімей. Це маленькі кліщі, які висмоктують з личинок бджіл життєві соки і таким чином повільно вбивають сім’ї. Дієві ліки проти вароатозу містять токсичні речовини, які можуть попасти в мед. Якщо використовувати їх восени, після останнього медозбору, шанси що токсичні речовини попадуть у банку з медом невеликі.

А які методи ви використовуєте для того, щоб вибрати якісний мед?