соняшниковий мед
Площа посівів соняшнику в Україні у 2020 році становила 6.4 мільйони гектарів. Зважаючи на те, що загалом в Україні 34 мільйони гектарів орних земель — на кожному п'ятому гектарі росте соняшник. Не дивно що, соняшниковий мед є найбільш поширеним.  За деякими оцінками — близько половини всього меду що продається в Україні є медом з соняшнику.

Колір

Соняшниковий мед має жовтий, дещо золотистий колір. Колір може трохи темніти, коли мед кристалізується.

Користь

Соняшниковий мед має дуже виражені антибактеріальні властивості. Дослідження впливу різних видів українського меду на золотистий стафілокок, сальмонелу, лістерію та кишкову паличку,  показало, що соняшниковий мед був найефективнішим проти цих видів бактерій. Текст дослідження тут.

Кристалізація

Соняшниковий мед має відносно велику частку глюкози, і через це, досить швидко кристалізується. У деяких випадках, мед із соняшника може кристалізуватись вже за декілька тижнів після відкачування, але при цьому він не втрачає своїх корисних властивостей.

Коли купувати

Соняшниковий мед, як правило, відкачують в другій половині серпня. Ідеальний час для купівлі свіжого соняшникового меду: кінець серпня — початок вересня.

Ціна

Через, те що меду з соняшника на ринку дуже багато, його ціна дещо нижча, ніж в інших медів. Для покупців це навіть краще, адже соняшниковий мед дуже смачний і корисний.