скільки живе бджола
То скільки ж живуть бджоли? Тривалість життя бджоли коливається від кількох тижнів до шести місяців. Все залежить від того, коли бджола народилась.

Бджоли, які народились у розпал сезону збору меду, в червні-липні, живуть дуже мало. Вони по кілька разів на день вилітають за нектаром в радіусі до трьох кілометрів від вулика і в такому режимі буквально запрацьовують себе до смерті. Завдання цих бджіл назбирати нектару і зробити достатньо меду, щоб дати можливість своїй сім'ї пережити зиму. Цікаво, що в бджіл не існує поняття "достатньо"; вони продовжують збирати мед поки є нектар, і поки мають силу. Саме цей надлишковий мед і забирають пасічники, у відповідь забезпечуючи бджіл зручним житлом, ліками проти хвороб, і доглядом.

Бджоли, які збирають нектар влітку, майже ніколи не доживають до зими, щоб ним посмакувати коли на вулиці холодно. Кажуть, що в цьому і є вся сутність бджолиної сім'ї, яка поводиться як єдиний організм, хоч і складається з десятків тисяч окремих особин.

Ті бджоли, які народились на початку чи в середині осені, коли нектару вже майже немає, можуть жити навіть до пів року. Їхнє завдання — допомогти сім’ї перезимувати та виростити нове покоління бджіл для збору нектару наступного літа. Хоча ці бджоли й живуть довше, майже весь час вони проводять у вулику.

Бджолина матка живе довше, зазвичай це три-чотири роки, але може бути й п'ять років. Це у випадку, якщо вона народилась і пережила перших кілька тижнів свого життя. В цей час гинуть найбільше маток: частину знищують пасічники ще до народження (для попередження роїння), частина гине у двобої з суперницями (іншими матками, які народились приблизно в той же час), ще частина не повертається з обльоту (молоді матки вилітають для спарювання)

Трутні в середньому живуть кілька місяців. Наприкінці літа, бджоли, як правило, виганяють їх з вулика.