падевий мед
Окрім нектару, для виробництва меду бджоли також можуть збирати падь. Її ще можуть називати медова, або медяна роса. Ця роса може мати як рослинне, так і тваринного походження. 

Найчастіше зустрічається падь саме тваринного походження. Це випорожнення комах (наприклад попелиць), що харчуються соком з листя дерев. Падь легко помітити, якщо залишити авто на ніч під липою у теплий і сухий літній вечір. Хто так робив, вже напевно встиг помітити, що до ранку авто покривається тонкою липкою плівкою. Це і є падь.

Падь не дуже добра сировина для меду, оскільки вона вбирає з повітря багато шкідливих речовин. Особливо це стосується міст, промислових районів, чи місць поблизу рухливих доріг. Тому купуючи падевий мед треба дуже уважно слідкувати за його походженням. Крім тих випадків, коли падевий мед має доведене походження з екологічно чистих місць, ми рекомендуємо подумати двічі перед тим, як його купувати.

Зазвичай нектар подобається бджолам набагато більше, ніж падь. Але коли нектару обмаль, бджолам не залишається вибору.

Падевий мед часто збирають на пасіках розташованих недалеко від лісу, чи великих насаджень дерев (липа, клен, дуб, бук). Такий мед можуть ще називати лісовим. 

Не варто плутати падевий мед з липовим, який роблять з нектару виділеного липовим цвітом.

Попри те, що падевий мед не дуже корисний для бджіл, багато хто вважає такий мед корисним для людей, і просто смачнішим.